28 Mart 2013 Perşembe

PMS öncesi gerginliğini yok eden karışım..

Bir çok kadın için çok sıkıntıldır PMS öncesi dönem.. Dokunsan ağlayacak gibi hisseder, biri bana birşey söylese de kavga çıkarsam diye bakar, içi sıkılır, ufacık şeyleri büyütür, herşeye alınır, basit şeylere o kadar sinirlenir ki gözlerinden alevler çıkar.. Tüm bunları istemeden yapar tabi, sonradan çok anlamsız gelse de engel olamaz kendine, hormonları yaptırır hepsini, onun suçu yoktur :) Nasıl bunları okurken evet ya dediniz mi sizde?? Mutlaka en az birkaç tanesini yaşıyorsunuzdur siz de.. Peki ne yapmak lazım bu dönemde?? Nasıl sakinleşmek lazım?? Sizlere bu konuda yardımcı olacak bir karışım önermek istiyorum. Bakalım nasıl hazırlanıyormuş..


Bir bardak soğuk ve yağsız süt alıyoruz.. (Benimki yağsız değildi :) )Bir yemek kaşığı çikolata sosu ilave ediyoruz..Yarım muz..

Yarım kase çilek..


1 adet soyulmuş kivi.. Bu malzemelerin hepsini blender'a koyup bir güzel karıştırıyoruz. Sonra dilerseniz içine buz koyup içebilirsiniz.. Bir de bakmışsınız ki ne gerginlik kalmış ne stres :) Bu arada hormonlara ne gibi bir etkisi var bilmiyorum ama bu kadar malzeme bir araya gelince insanın keyfini yerine getirdiği kesin..

2 yorum:

bakimliolmakasktir dedi ki...

Hepsine evet dedim vallahi bir hafta.onceden basliyor resmen o haller :s deneyecegim mutlaka :)

Unknown dedi ki...

Hepimizin derdi aynı :) dene mutlaka..