2 Mayıs 2013 Perşembe

Yeni parfüm trendi "Androjen kokular"..

Androjen aslında böbrek üstü bezinin salgıladığı erkeklik hormonun bir maddesidir, fakat genel kullanımıyla bir kelimenin başına geldiğinde "erkeksi" anlamı veriyor.. Yeni trend ise "androjen kokular".. Ne demek peki bu?? Erkek parfümlerinde kullanılan bazı notaları almışlar kadın parfümlerine koymuşlar.. Hal böyle olunca maskülen ve feminen notalar bir arada olduğundan ortaya alabildiğinde seksi parfümler çıkıyor.. 

Mutlaka size de oluyordur, bazen kendi çiçeksi, şekerli ve kadınsı parfümlerimden sıkılıp daha odunsu, daha fresh parfümler sıkmak istiyorum.. Hatta bazen eşimin parfümleri bile çok cazip geliyor..İşte bunu fark eden parfüm yaratıcıları kadınların bu ruh hallerine hitap edebilecek parfümler geliştirmeye karar vermişler.. Hatta bu konuda o kadar iddialılar ki iş görüşmesine giderken bu parfümleri kullanan kadınların işe kabul edilme olasılığının daha yüksek olduğunu iddia ediyorlar.. Ayrıca bu tür parfümlerin erkekler üzerinde de çok etkili olduğu söyleniyor.. 

Benden size birkaç örnek.. İlginizi çekerse deneyin görün etkileri nasılmış bakalım :)


Diesel LoverdoseLady Gaga Fame
Kiehl's Vanilla & cedarwoodEstee Lauder wood mystiqueChanel Coco NoirNe dersiniz düşünür müsünüz bu tarz parfümler kullanmayı??
Kaynak: New beauty

Hiç yorum yok: